ruhsen-dogan-nar
Ruhşen Doğan NAR

Tam burada, ayağımı bastığım yerde Kasap Ahmet’in daha on yedisindeki güzeller güzeli kızını taciz etmiş sapığın biri. Dediklerine göre, onların yalancısıyım, on yedi yaşındaki liseli kızın beyaz okul gömleğinden taşan diri göğüslerini sıkıp kaçmış itoğluit. Kızcağız bağırmış çağırmış yardım istemiş; ama mahalleli gelene kadar sapık kaçmış. Sapık kısa boyluymuş; kızın yalancısıyım.

Ve tam burada, on beş adım ileride SSK’da çalışan Memur Musa’nın kendisinden on yaş küçük eşinin eşi benzeri olmayan, muhteşem kıçını ellemiş orospu çocuğu. Dediklerine göre, onların yalancısıyım, kadının o enfes malum yerini sapık öyle bir sıkmış ki kadıncağızın oracığı hala mosmormuş. Kadın bir çığlık basmış ki bütün mahalleli duymuş. Sapık esmer tenliymiş; kadının yalancısıyım.

Son olarak tam burada, Durmuş Emmi’nin turşusunu kurduğu, evde kalmış, kırk yaşında ama hala gideri olan kızını boş inşaata çekmeye çalışmış şerefsiz. Dediklerine göre, onların yalancısıyım, arkadan yaklaşıp kıza eter koklatmaya çalışmış; ama kız erken davranıp bunun kafasına çantayı geçirip gözüne de sağlam bir yumruk indirmiş. Sapık gözlüklüymüş…

(Bu o değil mi?) (Sapık mı?) (Evet, sapık) (Kısa boylu ve esmer, tam da dedikleri gibi) (Kesin o. Gözlüklü de. Yine iş peşinde mutlaka) (Ya o değilse?) (O, o!) (Doğru lan, o olabilir, bu saatte başka kim böyle sinsi sinsi mahallenin kuytularında bekler) (Baksana bir de kendi kendine konuşuyor) (Hem deli hem sapık) (Koş yakalayalım sapığı)

Sapık gözlüklüymüş; kadının…

Durun lan, napıyorsunuz, ne vuruyon oğlum, ahh! Ben sapık değilim, bıraksana kardeşim, bırak kolumu. Ne sapığı, ben dinine bağlı bir Müslümanım, hayatta öyle şey yapmam, babam hacı benim hacı! Bıraksana birader, tamam kaçmıyoruz, Allah Allah! Gözüm de mi mor? Geçen arkadaşla kavga ettim, ondan kalma. Gözü mor olan bir ben miyim?

(Aha polis geliyor) (Dur, polis yetişmeden biraz daha benzetelim şunu) (Aklınla bin yaşa!) (Vur la vur!)

Vurmayın lan gâvura vurur gibi. Kardeşim, ne vuruyon, ahh burnum…

Memur bey, Hızır gibi yetiştiniz valla; bunlar beni durduk yere tekme tokat dövdü, ikisinden de şikâyetçiyim. Bunları hemen şimdi gözaltına almanızı rica ediyorum, lütfen.

(Merkez merkez, Coşkun Mahallesine dadanan sapık yakalanmıştır, tamam. Ne bakıyorsunuz, alın bunu alın bunu otoya, mahalleli linç etmeden)

Durun memur beyler, ben sapık falan değilim. Ben bu öykünün anlatıcısıyım, ben olmadan bu öykü devam etmez, ahh kolum…

Ruhşen Doğan NAR