Yayın hayatına 2007 yılında başlayan ve edebiyat başta olmak üzere nitelikli kültür-sanat yayıncılığı yapmaya çabalayan Parşömen, Ayın Öyküsü başlığı altında öykülerinizi yayımlamaya başlıyor. Parşömen olarak zaten yıllardır öykü yayımlıyoruz. Ayın Öyküsü ile amaçladığımız, öyküye heves etmiş ve emek vermeye kararlı olan yazarlara alçakgönüllü bir e-mecmua olarak destek vermek, yayımlanmalarını kolaylaştırmaktır.

Ayın Öyküsü bölümünde yayımlanacak öyküleri her ay farklı bir yazar seçecek ve öykünüzün hangi yazar tarafından seçildiğini öykünüz yayımlandığında öğreneceksiniz. Bu sürprizli seçim süreci şöyle işleyecek: Her ayın ilk 15 günü içerisinde gönderilen öyküleriniz, ayın 16’sından itibaren tarafımızca ön değerlendirmeye tabi tutularak o ayın seçici yazarına sunulacak. Böylece seçilen öykü her ayın ilk Pazartesi gününde Ayın Öyküsü başlığıyla yayımlanmış olacak. Haliyle birbirinden farklı öykü anlayışlarını benimsemiş olan seçici yazarların seçimleri sayesinde birbirine benzemeyen iyi öyküler okuyacağımız konusunda umutluyuz.

2 Eylül 2019 Pazartesi günü yayımlanacak olan Ayın Öyküsü için 15 Ağustos 2019’a kadar öykülerinizi bekliyoruz. Çok uzun metinlerin cep telefonu veya bilgisayar ekranlarından okunma güçlüğünü göz önünde bulundurarak makul uzunluktaki öykülerinizi göndermenizi rica ederiz. Ayın Öyküsü genç yaşlı, kitaplı kitapsız tüm öykücülere açıktır. Söylemeye lüzum yok belki ama göndereceğiniz öyküler daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Öykülerinizle birlikte bir adet yüksek çözünürlüklü fotoğrafınızı parsomenfanzin@yandex.com adresine göndermeniz yeterli olacaktır.

Önemli Not: Gelen öykülere tek tek yanıt verilemeyecektir. Ayın Öyküsü bölümü, öykülerinizle ilgili tavsiye ya da geri bildirim alabileceğiniz bir işlev üstlenmeyecek, yalnızca öykülerinizin yayımlanacağı bir mecra olma niteliği taşıyacaktır.

Bol güneşli ve öykülü Pazartesilere…