hep kitap’tan, sanat tarihine daha yakından şahit olmak, tüm temel bilgileri öğrenmek isteyen okurlar için eşsiz bir dizi: Sanatın Olmazsa Olmazları.

hep kitap sevilen sanat kitaplarına yepyeni bir diziyle devam ediyor: Sanatın Olmazsa Olmazları. Anlaşılır, sade, birbirinden güzel eserlerle bezeli, uzmanlar tarafından yazılmış bu kitaplarla sanat artık daha yakınınızda.

resimlere bakmak_kapak.png

Resimlere Bakmak, okurların resimlere bakma hazzını yaşamasına ve resimlerin aldatıcı yüzeylerinin altındaki incelikli karmaşıklığı anlamalarına yardımcı oluyor. Biraz eğitimli bir gözle bakmayı bilirseniz bir Japon deseninden de Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği’nden de Picasso’nun Guernica’sından da aynı keyfi alabilirsiniz.

Hazır olun, Deniz Öztok’un dilimize kazandırdığı bu kitabı okuduktan sonra sanat müzelerine büyük bir özgüvenle gireceksiniz!

sanatın önemli anları_kapak.png

Sanatın Önemli Anları, okurun sanat dünyasını rahatlıkla takip etmesini sağlıyor. İhtiyacınız olan tek şey merak. Mona Lisa ne zaman, nereden çalındı? Van Gogh’un hangi portresi fahiş bir fiyata satıldı? Gümrük memurları hangi soyut sanat eserine el koydu? Kübizm teriminin kaynağı neydi? Kim, hangi sanatsal nedenle bir çakalla bir galeride kapalı kaldı?

Sanat tarihini şekillendiren tüm önemli olaylar, Eda Açanal’ın dilimize kazandırdığı Sanatın Önemli Anları kitabında sizi bekliyor.

Resimlere Bakmak ve Sanatın Önemli Anları 18 Ekim Cuma günü raflarda olacak.