Bir ineğin hem düşündüren hem eğlendiren macerası: Dünyayı Kurtaran İnek!

Yavrusunu çok seven ve ondan ayrı kalan Kaymak’ın macerası, hep kitap’ın 15 Kasım’da yayımlayacağı Dünyayı Kurtaran İnek kitabında!

Dünyayı Kurtaran İnek_kapak.png

Çiftlikte yaşayan inek Kaymak hayatının anlamının “süt” olduğunu düşünüyordu.

Ta ki bir yavrusu olana kadar. Yavrusu ile mutluluğu fazla uzun sürmedi. Bir sabah uyandığında yavrusunun yanında olmadığını fark etti. Kaymak, yavrusunun peşinden gidip onu tekrar ait olduğu yere getirmek için harekete geçti.

Selçuk Ceylan’ın yazdığı, Nuray Çiftçi’nin resimlediği Dünyayı Kurtaran İnek, 10 yaş üstü çocuklara hitap ediyor.

Endüstriyel et üretim ve tüketimine dikkat çeken Dünyayı Kurtaran İnek, 15 Kasım’dan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

Selçuk Ceylan

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünde lisans ve Marmara Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı. Birçok dergi ve reklam ajansında yazar olarak çalıştı. Çeşitli sergilerde çizimleri sergilendi. Farklı müzik gruplarında gitar ve ukulele çaldı. Rüya Dalgıçları için Masallar, Göğün Mavi Kabuğu ve Tilki Tilda adlı yayımlanmış çocuk kitapları bulunuyor.

Nuray Çiftçi

1959 yılında İstanbul’da doğdu.1980 yılında İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Grafik Bölümü’nü bitirdi. Sanat dergilerine yaptığı illüstrasyonların yanı sıra reklam ajanslarında grafiker ve sanat yönetmeni olarak çalışan Çiftçi, 1992 yılında Grafikerler Meslek Kuruluşu Billboard ödülünü aldı. 1989 yılından başlayarak günlük gazetelerde yayımlanmakta olan Bulut Bebek bant karikatürlerini 1994 yılında Bulut Bebek 1 ve Bulut Bebek 2 adlı kitaplarda topladı ve aynı yıl ilk kişisel karikatür sergisini açtı.