Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca’da 12 Aralık Perşembe saat 18.30’da başlayacak söyleşide Esen Karol ve Umut Altıntaş, grafik tasarım duayeni Yurdaer Altıntaş’ın işleri üzerine konuşacaklar.

c134c8e6-cf2c-4884-aa84-c1ac51cbfb4c

Söyleşinin tanıtım metninden:

Geçen Temmuz’da kaybettiğimiz, Türkiye’nin grafik tasarım alanında önde gelen isimlerinden Yurdaer Altıntaş, kendisinden ilham alan genç kuşak tasarımcılar tarafından anılıyor. Tiyatro ve sinema başta olmak üzere çeşitli kültür sanat mecraları için tasarladığı afişlerle Türkiye’nin yanı sıra uluslararası alanda da tanınan Altıntaş, bu alanda çalışan birçok isim için yol gösterici olmaya devam ediyor. Geçen aylarda YKY tarafından yayımlanan “Yurdaer’i Anlatmak: Yurdaer Altıntaş’ın Yapıtlarına Kesintisiz Bir Bakış” kitabı vesilesiyle düzenlenen söyleşide, sanatçı, öğrencisi Esen Karol ve kitabın hazırlanma sürecinde kendisini daha da yakından tanımış olan Umut Altıntaş tarafından anlatılacak. Yurdaer Altıntaş’ın sesi ve görüntülerinin eşlik edeceği söyleşide bir grafik tasarım duayeninin işlerindeki katmanlar ile işleri arasındaki bağlantılar ele alınacak.

Altmış yılı aşan meslek yaşamında grafik tasarımına ve kültür sanata yaptığı katkılardan dolayı Yurdaer Altıntaş’ı saygıyla anıyoruz.

Fotoğraf: Serdar Tanyeli