Pensilvanya Devlet Üniversitesi Kütüphanesi’nin katkılarıyla New York’ta üç ayda bir yayımlanan ve Avrupa Edebiyatı’nı Amerika’da tanıtmaya adanmış edebiyat dergisi Trafika Europe, 16. sayısını Türk Edebiyatı’na ayırdı.

europe-625x900

“Turkish Delight” başlığıyla yayımlanan sayının baş editörlüğünü Andrew Singer, yardımcı editorlüğünü Clayton McKee üstlendi.

Türkiye’den Kalem Ajans ve Amerika’dan Dalkey Archive Press gibi kurumların ve pek çok değerli çevirmenin teknik destek verdiği, son zamanlarda yurtdışında Türk Edebiyatı üzerine hazırlanmış en kapsamlı dosyada Burhan Sönmez, Mario Levi, Birhan Keskin, Altay Öktem, Nalan Barbarosoğlu, Erkut Tokman, Buket Uzuner, Selim İleri, Karin Karakaşlı, İlhan Sami Çomak, Hakan Günday, Zeynep Çolakoğlu, Haydar Ergülen, Aslı Erdoğan, Nazlı Karabıyıkoğlu gibi değerli öykücü, romancı ve şairler bulunuyor.

Derginin web-sitesinde yer alan European Literature Network köşesinde Deniz Durukan’ın şiirlerine de yer veriliyor. Bu sayıda ayrıca fotoğraf sanatçısı Hakan Bıyıklıoğlu’nun çalışmaları da görülebilir.

Dergiye ulaşmak için https://www.trafikaeurope.org/ linkine tıklayabilirsiniz.