2020_Yarisma1-768x400

Katılım Koşulları:

1. Katılım herkese açıktır. Konu sınırlaması yoktur.

2. Sadece öykü başvuruları kabul edilmektedir. Roman, deneme, şiir, vb. türlerde yapılan başvurular değerlendirme dışı bırakılacaktır.

3. altKitap 2020 Öykü Ödülü’ne bir öykü ile başvurulur. Bir kişi, birden fazla öykü ile başvuruda bulunamaz.

4. Öykü en fazla 2.020 sözcükten oluşmalıdır. Bu sınırlamaya uymayan öyküler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

5. Daha önce basılı veya sanal herhangi bir ortamda yayımlanmış ve/veya ödül almış öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.

6. Öykülerin bir yazı programı belgesine kaydedilmiş olarak (.doc, .docx veya .rtf), linkte yer alan başvuru formuna eklenerek gönderilmeleri gerekmektedir.

7. Başvuru formu dışında, e-posta olarak gönderilmiş öyküler kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

8. altKitap 2020 Öykü Ödülü’ne katılan öyküler seçici kurula yazar kimlikleri gizli olarak sunulmaktadır. Bu nedenle öykünün yer aldığı dosyada yazarın kimliğine dair bir bilginin yer almamasına dikkat edilmelidir.

9. Başvurular sadece linkten ulaşılan form aracılığıyla yapılmalıdır. Dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen öyküler jüri tarafından bir e-kitap olarak yayımlanacaktır. Bu kitabın dışında kalan öyküler ise iade edilmeyecek ancak başka herhangi bir yerde de kullanılmayacaktır.

altKitap 2019 Öykü Ödülü jürisi altKitap yayın kurulu ve altKitap 2019 Öykü Ödülü birincisi Aslıhan Kocabal’dan oluşmaktadır.

Başvuru 1 Mart 2020 23:59’da sona erecektir.