Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca’da 15 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak söyleşide Bahriye Çeri, Hasan Bülent Kahraman, Murat Yalçın, Nilgün Firidinoğlu ve Serdar Soydan ölümünün altmışıncı yılında Nahid Sırrı Örik hakkında konuşacaklar.

Adsız

Nahid Sırrı Örik (1895-1960) edebiyattan resme, tiyatrodan tarihe uzanan geniş bir alanda birbirinden değerli eserler ortaya koymuş bir yazarımız. Türk dilinin bu büyük ustasının türlü sebeplerle hak ettiği yerde olmamasını yadırgıyoruz. Nahid Sırrı’nın kültür, sanat, edebiyat alanındaki çalışmalarının çeşitliliği, kaleminin zenginliği, yazarlığının niteliği gün ışığına çıkmayı bekleyen kitapları, günümüz inşasına söyleyecekleri hakkında konuşulacak çok şey var.

“kitap-lık” dergisi, ölümünün 60. yıl dönümü vesilesiyle Ocak-Şubat sayısında Nahid Sırrı’yı kapsamlı bir dosya ile ele aldı. Dosyaya katkıda bulunan Bahriye Çeri, Hasan Bülent Kahraman, Nilgün Firidinoğlu, Serdar Soydan ve derginin editörü Murat Yalçın, kültür tarihimizin bu önemli kişiliğini anmak üzere bir araya geliyorlar.