Kutsal vadedilmiş cosmic topraklarda yola çıkan ruh CosmicZion Zine’in (CZZ) Hades temalı 7. sayısı yayında!

2017 yılın beri “Kutsal vadedilmiş cosmic topraklarda yola çıkan ruh” sloganıyla yayın hayatında olan CosmicZion Zine, her sayısı farklı bir coğrafyanın mitolojisine ait bir tanrı ya da tanrıçaya ithaf ediliyor.

CZZ son derece mitolojik, bir o kadar fantastik ve yeri geldikçe de uzayın boşluğunu taşıyan sayfalarıyla yayına devam eden bir fanzin. Bundan önceki altı sayısında sırasıyla Atlas, Odin ve Kibele, Hubel, Anubis ve Baba Yaga’yı konuk etmişti.

Bu sayı ise Yunan mitolojisinden Hades’e adandı.

HADES temalı yeni sayıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

CosmicZion Zine #7 Hades - Kapak

CosmicZion Zine #7: Hades temasında kimler var?

CosmicZion Zine’in yedi numaralı yeraltı sayısında Türk ve Yunan mitolojilerinin yeraltı tanrıları da Nur Emine Koç’un akademik yazısı kaynak gösterilerek anlatıldı. Ayrıca Jacques Ellul’un 2003 baskılı Teknoloji Toplumu kitabının bir bölümünden alıntılanan Sihrin Teknik Gelişimi başlıklı bir yazı da CZZ sayfalarındaki yerini aldı. Mark Daniels imzalı Hades ve Persephone başlıklı yazıda ise Antik Yunan evreninin kaostan kozmosa geçişi konuşuldu.

CosmizZion Zine’in Hades’e ithaf edilen yedinci sayısında öyküsü bulunan kalemler şu şekilde: Mehmet Berk Yaltırık, Elif Şeyda Doğan, Özgürcan Uzunyaşa, Türker Beşe, Ozan Aydeğer, Gökmen Akça ve Melisa Yılmaz.

Yeni sayının kapak çizimleri ise Özgür Puluç’a ait.

CosmicZion Zine’in sekizinci sayısının teması Umay Ana olarak belirlendi.

Görüşlerinizi belirtmek ya da çalışmalarınızı göndermek istiyorsanız adres:
cosmiczionzine@gmail.com

CosmicZion Zine’in daha önceki sayılarını buradan okuyabilirsiniz.