Notos’un 81. sayısı “küçük İskender” dosyasıyla çıkıyor. küçük İskender’i ağırlayan bu dosyada Gonca Özmen, Latife Tekin, Haydar Ergülen, Orhan Alkaya, Asuman Susam, Salih Bolat, Nazmi Ağıl, Deniz Durukan, Memet Fuat, Şakir Özüdoğru ve Kerim Akbaş’ın yazıları yer alıyor.

ET4r_nEUUAEkvHX

Notos’un bu sayısında, Türkçede birçok kitabı yayımlanmış olan, okurların “Cahil Hoca” ile de tanıdıkları Fransız filozof Jacques Ranciére ile yapılmış bir söyleşi var.

Bora Abdo ve Çiyil Kurtuluş kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını, Hasan Ali Toptaş da en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlatıyor.

Notos’un bu sayısında öyküleriyle yer alan yazarlar: Sigrid Nunez, Şenay Eroğlu Aksoy, Serkan Türk, Derya Sönmez, Doğuş Benli, Tarkan Barlas, Deniz Saatkaya, Serhat Uyumaz, Tuğçe Yaşar, Hakan Sarıpolat, Ebru Elbaşıoğlu, Oğuz Tecimen, Burak Şentürk, Gamze Haklı Geray, Gülay Pamuk, Çilem Dilber.

Notos’un 81. sayısının basımı ertelendi ancak okurlar dergiyi dijital olarak 1 Nisan’dan başlayarak okuyabilecekler. Notos’u okumak isteyen okurlar, Nisan-Mayıs 81. sayısına Google Books, Calibro, idefix, D&R aracılığıyla ulaşabilirler. Dergi ayrıca e-dergi aboneliği sunan Turkcell Dergilik, İdeal Online, Sayısal Kitap ve Dijital Basın’da da yayına girecek.