post-oyku-34-700x963

Tanıtım bülteninden:

Post Öykü‘nün 34. sayısı, dört nala koşmaya hazırlanırken Elif Genç, Alkan Kılıç, Ümid Gurbanov, Hafsa Esen, Okan Erdağı, Aydın Furkan Kaynak ve Muhammed Atakur öyküleriyle at sırtında okura uzun bir merhaba diyor. Adem’den Önce öyküsü ile Aykut Ertuğrul, Adem’den Sonra öyküsü ile Ertuğrul Emin Akgün ise dikkat çeken iki metinle yeni sayıda okurla buluşuyor.

34. sayının İmgeler ve Sûretler konuğu Bora Abdo. Unamuno’nun kaleminden Don Kişot ve Sancho’nun Hayatı ise meraklı okur için hazine değerinde. Bir Şey Hakkında Üç Şey köşesinde Evliya Çelebi başlığıyla Emin Selçuk’un metnini keyifle okuyabilir, Güven Adıgüzel’in bazen neşe bazen kederle devam eden Kırkıncı Oda notlarına yeni sayıda da rastlayabilirsiniz. Yanlış Okumalar başlığıyla yayımlanan yeni köşenin odak ismi Feyyaz Kayacan üzerine Gülşen Funda, Mustafa Aplay, Betül Sezgin ve Onurhan Ersoy yazdı.

Yazar kadrosuyla birlikte incelemelerin de her geçen sayı arttığı Post Kitap, yine dopdolu. Çevirmen Diyor ki’de bu kez soruları Merve Yalçın cevaplıyor. Ali Yağan, mini söyleşinin konuğu. Murat k. Murat, Ali Yağan, Yelda Sözdemir, Mustafa Aplay, Betül Sezgin, Mahmut Sami Yıldız, Uygar Atasoy ve Nursena Koç bu sayının eleştiri yazarları.

Keyifli okumalar!