“Karanlığın boğulduğu” mottosuyla yayın dünyasına giren Altıyedi dergisinin dördüncü sayısı yayımlandı.

Altıyedi 4. sayı

Tanıtım bülteninden:

Bahar sayısının öykücüleri Üzeyir Karahasanoğlu, Nilüfer Benal, Çilem Dilber, Ayça Şebnem, Merve Tarhan ve Meltem Dağcı.

Bahar sayısına şiirle katkı sağlayanlar İbrahim Karaca, Mevlüt Kırnapçı, Duran Aydın, Ayfer Karakaş, Mine Yörük, Yunus Emre Suci, Sait Özden ve Enes Sarı.

Yazılarıyla Alper Hasanoğlu, H. Haluk Erdem, Attila Aşut, Mustafa Kademoğlu, Salih Bolat, Özlem Akkel, Şenay Koca, Gürdal Özçakır, Levent Turhan Gümüş, Akın Birdal, Ertan Mısırlı ve Özcan Temel derginin sayfalarında yerlerini aldı.

Altıyedi dergisinin ilk soruşturması da bu sayıda yer aldı: “Son bir yıl içerisinde okuyup da üzerinizde iz bırakan, etkilendiğiniz edebiyat eserleri nelerdir? Neden?”

Soruşturmaya İlay Bilgili, İpek Demirer, Emin Gürdamur, Gönül Kıvılcım, Ferhan Topçu, Şengül Can, Kürşat Coşgun ve Üzeyir Karahasanoğlu cevap verdiler.

Derginin dördüncü sayı için yayın kurulundan Yunus Aykut Kırbıyık şunları söyledi:

Yaşadığımız günler, yaşamak istediklerimizi ertelediğimiz yani birçok beklentimizi geciktirdiğimiz günler oldu. Altıyedi dergimiz gecikmiş de olsa abonesine, okuruna, yazarına verdiği sözü tutuyor.
Bu sayımızda; şiirleri, öyküleri, söyleşileri, dosya konuları ve çizimleri ile 47 yazar ve çizerimizle geldik size. Tam 136 sayfa.

Bir yaşını tamamladık. Şimdiden ikinci yaşımızın heyecanına kapıldık bile. Yine gönüllü, özverili, dürüst ve etik ilkelerimizle okurlarımızla beraber yürüyeceğiz sanat-edebiyat yolunda. Umarız geciken baharın özrünü kabul edersiniz.

Öncelikle tüm okurlarımıza, yazar ve çizerlerimize, Tuncay Mat Basımevi ve PTT kargo emekçilerine, Ayrıntı Yayınlarına, yayın kurulumuzdaki yol arkadaşlarıma, Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı yönetimi ve üyelerine çok teşekkür ediyorum.

Derginin tüm sayılarını sosyal medya kanalları üzerinden dergiyle kurulacak iletişimle ya da Shopier üzerinden temin etmek mümkün.

Altıyedi dergisinin beşinci sayısının dosya konusu ütopya / distopya. Eser göndermek isteyenler, altiyedidergi@gmail.com adresine göndermeleri halinde değerlendirmeye alınacaktır.