“Biz İnfinitum’da herhangi bir ağaçtan, bitkiden veya canlıdan daha mühim değiliz. Ve bu gezegenin de asla sahibi olmayacağız. Eşsiz tabiatımızda her şey birbiri için var olmuşken bizim asıl görevimiz bu dengeyi sürdürmekten ibaret olacaktır!”

0001880457001-1

Basın bülteninden:

Orhan Veli Alıcı’nın yeni çalışması Bir Başka Âlem, bir gelecek öngörüsü içeriyor… İnfinitum Gezegeni’nde yaşamakta olan öğretmen Matiz, son öğrencilerine, son derslerini verecektir… Bu uzun konuşma, gezegenimizi yaşanılır kılan çevrenin yok edilmesiyle ilgili nasıl yaşamsal bir yanlışa düşüldüğünü ve hem çevresel hem de düşünsel kaynakların nasıl acımasızca -ve amaçsızca- yok edildiğini gözler önüne serecektir. Peki, bu yokoluş’tan kurtuluş var mıdır?

Adsız

Orhan Veli Alıcı, 1982 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden ve İktisat Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku Bölümü’nde yüksek lisans, İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde de doktora eğitimini tamamladı. Bir süre Müfettiş ve Kamu İç Denetçisi olarak çalıştı. Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Politikaları bilim alanında Doçent unvanı aldı. Halen çeşitli üniversitelerde dersler vermektedir. Öyküleri muhtelif dergi ve gazetelerde yayınlandı. Romanları: Derviş’in Sırrı (2012), EşkıyAşk (2013), Mülteci (2016). Öykü Kitapları: Zümrüt Kelebeği (2014), Zamansız ve Mekânsız Hikâyeler (2018).