img_1597047802797

2016-09-27 Yaşlanan Şanslı

Yaşlandıkça daha şanslı olduğumu, şansımın açıldığını, şanslılığımı anlıyorum. Yaşlandıkça gençlik çağlarımda benimle aynı yaşta olan, yaşı benden küçük olanların ölümlerine tanık olup şimdi kendimin ne kadar çok ve uzun yaşadığını görerek ne kadar şanslı olduğumu görüyorum. Yaşlandıkça.

2016-09-30 Karaman Ankara Van

Ka-ra-man Ka-ra-man Van

Ö-de-miş An-ka-ra An-ka-ra Van

Iz-mir

Van

Ka-ra-man ka-ra-man hay-ma-na iz-mir van

hay-ma-na hay-ma-na van

ö-de-miş ö-de-miş iz-mir van

an-ka-ra hay-ma-na ka-ra-man van

2016-10-21 Parnasyen Köpek

Yeni hikayemizin adı: Parnas dağı. Parnas dağında bir köpek var. Bütün gün bir mahallenin çevresinde tur atıp ayni yere dönen.

Utandım. Çekildim yolundan. (Bu gerçekten başıma geldi, başımdan geçti).

2016-11-07 Ne Kadar Ömür

Doktora her gittiğimde soruyorum, doktorum Hintli:

Doktor Bey, ne kadar vaktim kaldı? Yıllar geçtikçe doktor sorunun ciddiyetini anlıyor. İkimiz de aynı yaştayız. Yaşlıyız. Ve bir gün bana soruyor.

Niye soruyorsun bunu bana?

Doktorsun, başka kim bilebilir?

Sen necisin, sen ne iş yapıyorsun?

Ben şairim.

Sen söyle bakalım benim ne kadar ömrüm kaldı?

Yeteri kadar.

Grafiti ve poetry: Public art v. Personal art — art for public or personal consumption. Lives on the walls. Written and will be fallen. Penceresiz kapısız duvar. Duvarlar.

2016-11-10 Sizi Kendime Benzetmeye

Sait Faik, Topal Martı için “belki anadan doğma sakattır” diyor. Anadan doğma. Kuş… Ne önemi var bunun? Ne demek istediğini biliyoruz. Dikkatsizlik, dil sürçmesi, vs. Belki de bile isteye.

Ben sizi kendime benzetmeye, yani seni kendime benzetip ahlaklı, iyiliksever, konuksever biri yapmaya çalışırken bir de baktım ki sana benzeyip kalmışım. Mendebur, hırsız, kıskanç, hasis ve mutsuz. Ve aksi biri oldum. Ve bu hastalık gelip çöktü göğsüme. Beni hatırlıyor musun? Hatırla beni. Ben edebiyat için yaşardım. Hatırla babalar günü gelmişti ve bir çift çorap yoktu ayağında. Ağzında bir topak bayat akide şekeri. Ne konuşabiliyordun, ne çiğneyebiliyordun onu. Besili salya. Keskin bir tarçın ve ılık karamel kokusu. Isınan katran.