İlk iki kitabıyla her yaştan kız ve erkeğin başucunda yerini alan, haftalarca çok satanlar listelerinden inmeyen “Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler” macerası bu defa Türkiye’den hikâyelerle, farklı mesleklerden ve farklı yaşlarda kadınların başarı öyküleriyle kaldığı yerden devam ediyor.

Tanıtım bülteninden:

İlk iki kitabıyla her yaştan kız ve erkeğin başucunda yerini alan, haftalarca çok satanlar listelerinden inmeyen Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler macerası bu defa Türkiye’den hikâyelerle, farklı mesleklerden ve farklı yaşlarda kadınların başarı öyküleriyle kaldığı yerden devam ediyor. Yüz asi kadının, olağanüstü illüstrasyonlarla renklenmiş hayatlarını anlatan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler 11 Ekim’de okurlarla buluşacak.

Doktorlar, öğretmenler, mucitler, sporcular, yazarlar, savaş kahramanları, bilim insanları… Aralarında Müzeyyen Senar, Nene Hatun, Ayşen Gruda, Leylâ Erbil, Ümmiye Koçak, Canan Dağdeviren gibi isimlerin de olduğu, Türkiye’nin her yerinden, her köşesinden yüz olağanüstü kadın. Kimi toplumsal önyargıları yıkmış, kimi fiziksel engellerin üstesinden gelmiş, birbirinden zeki, birbirinden başarılı kadınlar. Bazıları geçmişin tozlu sayfaları arasından çıkıp geldi, bazıları daha kendi tarihlerini yazmaya yeni başladı. Ortak noktaları belli: Hepsi hayal etti, çalıştı, ne olursa olsun pes etmedi ve başardı.

“Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler / Türkiye’den 100 Olağanüstü Kadının Masalı” hep kitap logosuyla 11 Ekim’den itibaren raflardaki yerini alacak.