Ayça Erkol’un üçüncü öykü kitabı Alakarga Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Basın bülteninden:

Yeryüzü dediğimiz kaypak yerden ışık bir anda çekiliverse… güneş elini, ay eteğini çekiverse… dev bir örtü açsak gökyüzünün tam altına ve düşen yıldızları toplasak tek tek… geriye kalan şey karanlık değil, çırılçıplak soyunmuş, artık ışıktan korkmadığı için hiçbir şeyi saklamaya gerek görmeyen insan doğası olurdu…

Genç öykücülüğümüzün dikkat çekici isimlerinden Ayça Erkol, bu kez “Bir Kış Gecesi Misafiri” ile geliyor. Öyküsünü her yeni kitabıyla olgunlaştıran, çağımızın insani sorunlarının yanı sıra yazınsal arayışlarını da izleyen bir yazar Ayça Erkol. Seveceksiniz.

Ayça Erkol, 1976 İstanbul doğumlu. Beyoğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği Lisans eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Özel sektörde, uluslararası bir firmada yönetim kurulu üyesi.

Semih Gümüş ve Murat Gülsoy’un yaratıcı yazarlık derslerine ve atölye çalışmalarına katıldı. Öyküleri Varlık, Öykü Gazetesi, Sözcükler, Sarnıç Öykü, Özgür Edebiyat ve Notos dergilerinde ve edebiyat sitelerinde 2009 yılından beri yayınlanıyor.

İlk Öykü Kitabı “Hiç Aklımda Yokken” 2016 yılında, ikinci öykü kitabı “Sonra Sincaplar Geldi” 2019 yılında ve “Bir Kış Gecesi Misafiri” 2020 yılında Alakarga Yayınları’ndan yayımlandı.

Tomris Uyar hakkındaki biyografik kurgu romanı “Bir Adın Vardı Senin” İndie yayınlarından 2017 yılında çıktı.

“Hiç Aklımda Yokken”, 2017 yılında Ankara Üniversitesi’nin düzenlediği yarışmada yılın öykü kitabı olarak seçildi.