“Ankara Tartışmaları” uzaktan erişimle, online ortamda devam ediyor.

Tarih Vakfı Ankara tarafından düzenlenen Ankara Tartışmaları’nın beşinci toplantısı Tuncay Birkan’ın “Edebiyatla Tarih Arasında Türk Muharriri” başlıklı sunumuyla gerçekleşecek.

Programın moderatörlüğünü İlker Aytürk, Hakan Kaynar ve Murat Cankara üstlenecek.

12 Mart Cuma günü 18:30’da gerçekleşecek olan sunum hem Zoom programı hem de Tarih Vakfı Ankara Youtube kanalı üzerinden (buradan) yayınlanacak.

Zoom ID: 917 3336 2065
Şifre: 261741

Tuncay Birkan

Tuncay Birkan 1968’de İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 1992-96 arasında Ayrıntı Yayınları’nda, 2004-17 arasında Metis Yayınlarında editör olarak çalıştı. Çoğu sosyal ve beşeri bilimler alanında olmak üzere 50 civarında kitap cevirdi. Çevirmenler Meslek Birliği ÇEVBİR’in kurucularından biri ve ilk başkanıdır. BirikimToplum ve Bilim gibi dergilerde ve birkaç kitapta çıkan, çoğunlukla siyasi nitelikte deneme ve yazıları var, ama en çok arka kapak yazısı ve önsöz yazdı. Refik Halid Karay’ın daha önce kitaplarına girmemiş yazılarından derlediği 18 kitaplık Memleket Yazıları dizisi 2014-17 arasında yayımlandı. Şu sıralar Haldun Taner’in yazıları için benzer bir çalışma yürütüyor. Yazarın yine Metis Yayınları arasında yayımlanan Dünya ile Devlet Arasında Türk Muharriri (2019) adlı bir kitabı bulunuyor.