Ecinniler dergisinin 9. sayısının (Mayıs-Haziran 2021) dosya konusu, edebiyatımızın en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen Füruzan.

Tanıtım bülteninden:

İki aylık kültür ve edebiyat dergisi Ecinniler, dokuzuncu sayısını yayımladı. 2021 yılının üçüncü sayısının dosya konusu, edebiyatımızın en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen Füruzan. Çağla Çinili’nin editörlüğünde hazırlanan ve “Füruzan Olayı” başlığını taşıyan dosya; yazarı, romanlarından öykülerine, oyunlarından şiirlerine ve senaryolarından gezi yazılarına kadar merceğe alıyor. Dosya kapsamında Çağla Çinili’nin Hülya Soyşekerci, Özge Şahin ve Pelin Aslan Ayar’la yaptığı Füruzan odaklı çoklu söyleşinin yanı sıra Gökhan Arslan, Esra Dicle, Fatih Altuğ, Çağla Çinili, Pelin Aslan Ayar ve Fatma Yeşil’in Füruzan metinlerine eğilen yazıları okunabilir.

Dokuzuncu sayının şairleri Beyza Çemberci, Cemed Loma, Elçin Sevgi Suçin, Gizem Uysalcan, Hasan Temiz, İlhan Kemal, M. Utku Yeşilöz, Nilüfer Altunkaya, Serdar Topaloğlu, Taha Faruk Dal, Tugay Yazıcı ve Yusuf Araf.

Cihan Çakan, Çilem Dilber, Emine Esra Konuşum, Engin Özkol, Hülya Tamzok ve Korkut Kabapalamut öyküleriyle bu sayıyı zenginleştirdiler.

Aytekin Karaçoban Audré Laude’dan, Özge Nur Küskün de Sylvia Plath’ten birer şiir çevirdiler.

Derginin bu sayısı için Cumali Büker Çetin Altan’ın Bir Avuç Gökyüzü romanı, Devrim Horlu da Emrullah Alp’in Sanı kitabı üzerine birer inceleme kaleme aldılar.