The Poet House’un yeni kitabı, Semih Gümüş’ün iki denemesinden oluşuyor. İsmail Sertaç Yılmaz’ın çizimleri ve tasarımıyla oluşan kitabı Vuslat Çamkerten yayına hazırladı.

Tanıtım bülteninden

“Ölümden sonra soyunu sürdürmek için doğurganlığı kışkırtan insanın ilkel düşünme biçimi, yaratıcılığın yüceliğinde kendine çekilen yazarın soyunu yapıtlarıyla sürdürme güdüsünde soylu bir düşünme biçimine mi dönüşür?” 

Sevdiğiniz bir yazarın yeni kitabını ya da dilinize çevirisini beklerken onun ölüm haberiyle sarsılabilirsiniz. Veya siz bir yazarsanız ve fanusta bile yaşıyor olsanız, dünyanın başka bir yerinde ölümünüzle sarsılacak okurlarınız olabilir. Sözcükler dünyanın her yerini dolaşır, bu yüzden yazmak da okumak da büyüleyicidir.

Böyle baktığımızda, yazarın ölümünün de yaratıcılığına dair olduğunu konuşabiliriz. Demek ki konuşacak çok şey var. Semih Gümüş’ün bu konuya dair kaleme aldığı Yazarın Ölüm Düşüncesi” ve Bir Bavul Kitap” başlıklı iki denemesi, İsmail Sertaç Yılmaz’ın çizimleriyle beraber Vuslat Çamkerten tarafından The Poet House için yayıma hazırlandı.

İçeride, iyi okurların kitaplığına girecek sıkı bir kitap listesinin de yer aldığını Gümüş’ün şu sözleriyle paylaşalım: Bir bavulla çekilseydim dört duvar arasına, içine kolayca kırk kitap sığdırır, onları da bugünkü gözümle şöyle listelerdim.”

Sadece 200 edisyon üretildi ve her biri numaralıdır.