Yazar Fadime Uslu ve edebiyat eleştirmeni Doğuş Sarpkaya’nın birlikte yürüttüğü “İşleyen Kurmaca” başlıklı derslerin ilk aşaması olan Temel Atölye yeni öğrencilerini bekliyor. İkili, derslerin ilk etabında kurmacanın temel öğelerini ve kavramlarını örnek metinler üzerinden anlatacaklar.

Tanıtım metninden:

“İşleyen Kurmaca”nın bu derslerinde, kurmacanın temel öğeleri ve teknik kavramları derinlemesine ele alınacaktır. Metin çözümlemeleri, ders içi yazma egzersizleri, teorinin pratiğe aktarılması için yönlendirici çalışmalar yapılacaktır. Katılımcı arkadaşlarımızın dersler boyunca yazdığı öyküler Fadime Uslu ve Doğuş Sarpkaya tarafından değerlendirilecektir. Öykülerin yayıma hazır hâle gelmesi için önerilerde bulunulacak, arkadaşlarımıza yazma konusunda eşlik ve rehberlik edilecektir.

Boccacio, Tahsin Yücel, Ernest Hemingway, Nezihe Meriç, Yılmaz Güney, Bilge Karasu, Tomris Uyar, Sait Faik, Zeyyat Selimoğlu, Virginia Woolf, Cesare Pavese, Ercan Kesal, Kate Chopin, Truman Capote, Orhan Kemal, Leyla Erbil, Henry Miller, Johnny Schemisin, Vladimir Nabokov, Anton Çehov, Behçet Çelik, Donald Bathelme, Edgar Allen Poe, Vüs’at O. Bener gibi edebiyatın usta isimlerinin öykülerinin çözümleneceği derslerde, okuma biçimlerimizin yazma deneyimimize etkisi işlenecektir.

Toplamda on iki hafta olan program dörder haftalık üç kur olarak sürecektir. İlk kur 18 Eylül 2021’de başlayacaktır ve dersler cumartesi günleri 11.00-13.00 arasında Zoom üzerinden online yapılacaktır.

Kayıt ve detaylı bilgi için WhatsApp: 0555 489 2333.