Projenin ilk etkinliği 25 Ağustos 2021’de Bergama Vapuru’nda başlayacak. Bergama Vapuru’nda gerçekleştirilecek etkinlik için vapur 19:30’da Üçkuyular İskele’den hareket edecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Şiir Hatları” projesini hayata geçiriyor. İzmir Aydın ve Sanatçılar Platformu sorumlusu Namık Kuyumcu’nun koordinasyonunda yapılandırılan “Şiir Hatları” projesi, İzmirli 40 şairi, müzik eşliğinde şiir severlerle buluşturuyor. İki ay sürecek şiir etkinliklerine katılım ücretsiz.

Pandemide kültür ve sanat üreticilerine destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), Bilim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (BESAM), Uluslararası Aktivist Sanatçılar Derneği’nin de içinde olduğu İzmir Aydın ve Sanatçılar Platformu işbirliğiyle İzmirli şairleri de yalnız bırakmadı. İzmir Aydın ve Sanatçılar Platformu sorumlusu Namık Kuyumcu’nun koordinasyonunda yapılandırılan “Şiir Hatları” projesinde İzmirli 40 şair, şiir severlerle müzik eşliğinde buluşacak. Katılımın ücretsiz olduğu Şiir Hatları etkinliği; Bergama Vapuru, Alsancak İskele, Bostanlı Rekreasyon Alanı ve Gezici Kütüphane’nin hizmet verdiği en fazla kitap okuyan köylerde yapılacak.

Eylül’de İzmir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Kültür Zirvesi’nin bileşenlerinden biri olan projenin ilk etkinliği 25 Ağustos 2021’de Bergama Vapuru’nda başlayacak. Bergama Vapuru’nda gerçekleştirilecek etkinlikler için vapur 19:30’da Üçkuyular İskele’den hareket edecek. Etkinlik Ağustos ve Eylül ayları boyunca sürecek.

Etkinlik kapsamında Namık Kuyumcu, Ayşen Deniz Onaral, Hüseyin Ferhad, Hülya Deniz Ünal, Gülçin Sahilli, M.Mahzun Doğan, Fatma Aras, Gökhan Taner Günsan, Emel Kayalı, Mutlucan Güvendir, Ahu Neda Olsoy, Neval Savak, Mehmet Sarsmaz, Şaduman Balkan, Aydın Uysal, Özlem Tezcan Dertsiz, Esen Çelik, Ece Apaydın, Sabahattin Umutlu, Neslihan Yalman, Açelya Büşra Özdirek, Önder Birol Bıyık, Nesrin Kültür Kiraz, Erkan Karakiraz, Aslıhan Tüylüoğlu, Özgün Ergen, İlker Kılıçer, Özgür Zeybek, Eylem Sürer, Halil İbrahim Özbay, Ayşen Sarıbaş, Gamze Cantürk, Seçil Avcı, Nedim Yaşar Gürsoy, Dilek Özkan, İlker İşgören, İsmail Afacan, Olcay Özmen, Altay Ömer Erdoğan ve Emel Öztürk şiir severler ile şiirlerini paylaşacak.