Tanıtım bülteninden:

Nasıl çıkacak karanlıklar aydınlığa? İşte böyle!

“Karanlık Tanrı Değildir” mottosuyla 3. defa okurla buluşan İmlâ Dergisi, dopdolu içeriğiyle dikkat çekiyor.

Derginin bu sayısında Ataol Behramoğlu ve Güven Adıgüzel röportajları bulunuyor.

Bunun yanında İmtiyaz Sahibi Osman Çakan’ın, Bestami Yazgan ve Mustafa Özçelik ile birlikte sohbet ettikleri “Muhabbetin İmlâsı” adlı köşede Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy gibi önemli isimler üzerine yoğunlaşılıyor.

Ömer Konakçı’nın “Dört Köşe” adlı köşesinde yönetmen, senarist ve oyuncu Müfit Can Saçıntı ile 4 soruluk bir röportaj bulunmakta.

Bitti mi? Hayır! İrem Suvari’nin oluşturduğu “Mimarinin İmlâsı” köşesi ve Tolga Demiryol’un “Çizgilerin İmlâsı” köşesi de dikkate değer.

Bu sayısında Türk ve Dünya Edebiyatı’ndan karanlık örnekleri de veren dergi ayrıca tanınmış birçok yazar ve şaire “Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?” sorusunu sormuş.

Derginin bu sayısında Mustafa Uçurum, Suavi Kemal Yazgıç, Burak Bayülgen, Selçuk Küpçük gibi isimlerin eserleri de mevcut.

Bu sayının şairleri Muhammed Yakupi, Ahmet Faruk Öcel, Burak Bayülgen, Osman Çakan, Mehtap Sarı, Mehmet Ayaydın, İsa Çağıran, Neslihan Eyüpoğlu, Muhammet Sağlam ve Turgay Çitçi.

Mustafa Uçurum, Selçuk Çıkla, Selçuk Küpçük, Melek Rada, Suavi Kemal Yazgıç, Gonca Kaleoğlu Alkan ise düzyazılarıyla derginin bu sayısına katkıda bulunuyor.

Bütün bunların yanında İmlâ Dergisi, dergiyle birlikte okurlarına kitap ayracı ve poster hediye ediyor.