Şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ın hayata geçirdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun yoğun ilgi gören renkli programı, 8 Eylül 2021 Çarşamba akşamı Moda Sahnesi’nin “Yeni Bir Şarkı” ve 9 Eylül 2021 Perşembe akşamı Kedi Sahne Sanatları’nın “Çamlıca’nın Üç Gülü” adlı oyunlarıyla devam ediyor.

İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 8 Eylül Çarşamba akşamı “Yeni Bir Şarkı”, 9 Eylül Perşembe akşamı ise “Çamlıca’nın Üç Gülü” adlı oyunlarını ağırlayacak. Melis Birkan ve Caner Cindoruk’un birlikte rol aldığı, Moda Sahnesi’nin “Yeni Bir Şarkı” oyunu, ayrıldıktan 4 yıl sonra boşanma işlemlerini tamamlamak için buluşan ve şiddeti giderek artan bir şekilde ilişkilerinin muhasebesini yapan bir çiftin hikâyesini anlatıyor. Başrollerini Aydan Şener, Ecmel İs ve Işık Selin Günçe’nin paylaştığı, Kedi Sahne Sanatları’nın komedi oyunu “Çamlıca’nın Üç Gülü” ise sahnede geçirdiği panik atak krizi nedeniyle mesleğini bırakan ünlü bir tiyatro yıldızının hikâyesiyle güldürüyor. URU organizasyonu ve Mey|Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunun biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor. Seyirciler, kapı açılış saati olan 18.30’dan itibaren bahçe ve fuaye alanında, açık havada zaman geçirme imkânı da buluyor.

Marguerite Duras’ın kaleme aldığı, Murat Erşen’in dilimize çevirdiği ve Kemal Aydoğan’ın yönettiği “Yeni Bir Şarkı”da sevilen oyuncular Melis Birkan ve Caner Cindoruk birlikte rol alıyor. Modern klasikler arasına giren “Yeni Bir Şarkı”, uzun bir evlilikten sonra ayrılan bir çiftin 4 yıl sonra buluşmasını ve yaşadıklarını gözden geçirmelerini konu alırken “kadın özgürleşme hareketinin” de güçlü izlerini taşıyor.

Aydan Şener, Ecmel İs ve Işık Selin Günçe’nin başrollerini paylaştığı komedi oyunu “Çamlıca’nın Üç Gülü”nde aynı zamanda Damla Cercisoğlu, Kahraman Sivri, Anıl Yülek, Kübra Yeşilay ve Efe Yeşilay rol alıyor. Efe Yeşilay’ın yazdığı, Hakan Altıner’in yönettiği oyunda; tiyatro sahnelerinin ünlü yıldızı Ayşegül Altın, sahnede geçirdiği panik atak krizi nedeniyle, mesleğini bırakmış ve evine kapanmıştır. Ama iki sevgili arkadaşı, Songül ve Nurgül; onu hayata ve sahneye döndürmekte kararlıdırlar. Ayşegül’ün Atina’da yaşayan çılgın yeğeni Mine ile sevgilisi Aristo Manolidis, Ayşegül’ün asistanı Ercan, apartman görevlisi Nizam ve karısı Döndü bir plan yaparlar. Ayşegül’ün ise, sahnelere dönmek için bir şartı vardır: Haldun Dormen’in oyunu seyretmeye gelmesi…

Bilet fiyatlarının 60-180 TL arasında değişiklik gösterdiği oyunların kapı açılış saati 18.30, başlama saati ise 21.00. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

Açık Havada, Güvenle Sosyalleşme İmkânı

Şehirlilerin kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu İstanbullulara yemyeşil huzurlu bahçe ortamında nefes alabilecekleri, güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor. Geçtiğimiz yaz misafirlerinin içleri rahat bir şekilde açık havada vakit geçirmelerini sağlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri bu yıl da en üst düzeyde uygulanıyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunluluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2021 Programı

Yeni Bir Şarkı – Moda Sahnesi (8 Eylül)

Çamlıca’nın Üç Gülü – Kedi Sahne Sanatları (9 Eylül)

Hey Gidi Günler – Uygur Gösteri (15 Eylül)

İki Bekar – Duru Tiyatro (16 Eylül)

Bülent Beyin Hikayesi– Tiyatro Bal Porsuğu (17 Eylül)

Ben Anadolu – Mam’art (22 Eylül)

Üçü Bir Arada – Davran Tiyatrosu (23 Eylül)