Mustafa Okumuş’un yeni öykü kitabı “Belki de Gerçekten Mümkündür Dönmek” Vacilando Kitap etiketiyle raflarda.

Tanıtım bülteninden:

“Ne zaman göçtüklerinden haberin olmadı, kimse seni aramadı. Sürülebilecek bir iz bırakmamıştın belki de etrafta. Yağmur duasına çıkmış biçare sümüklü böcekler gibi kuraklığın ortasında zımpara toprak yontmuştu bedenini. Her adımda bir parçanı salmıştın geriye, bir tohum hayali kurmadan, hiçliğe karışacağını bilerek. İstediğin olmuştu işte.”

Belki de Gerçekten Mümkündür Dönmek‘te Mustafa Okumuş, ardında bıraktıklarını hatıralarındaki gibi bulamayanların, geçmişte demirleyip yaşamı kaçıranların, kanadı kırılmış kuşların, özlemleriyle hayata tutunmaya çalışanların öyküleriyle buluşturuyor okuru. Görünenin altında saklananları, kelimelerin altındaki yakıcı anlamları, bir çocuğun soldurulan gülüşünü, bir kadının yıllanmış umutsuzluğunu, hayattan vazgeçişleri, kırılan inançları, farklı bakış açılarıyla, kimi zaman sakince kimi zaman derinden yükselen bir çığlıkla anlatıyor.

Yalın ve dikkat çekici bir üslupla, artık ait olmadığı bir hayatı yakalamaya çalışırken hiçbir yere ait olmadığını hissedenlerin, bir otobüsle hayallerine yolculuk edenlerin, dönüşün yolunu arayanların peşine takılıyor.

Kim bilir, belki de gerçekten mümkündür dönmek…

Mustafa Okumuş

Mustafa Okumuş, 1987 yılında doğdu. Çocukluk ve ilkgençlik yıllarını Zonguldak’ta geçirdi. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladı. Şiirleri, öyküleri ve incelemeleri çeşitli dergi ve sosyal mecralarda yayımlandı. İlk kitabı Kâtibin Kitabı (öykü) 2019 yılının Mart ayında yayımlandı. Ardından Aralık 2019’da ilk çocuk kitabı Umuda Koşan Çocuklar yayımlandı. Son kitabı Beyaz Serçe Mart 2021’de çocuk-genç okurlara sunuldu.