Aziz Avcı’nın ilk öykü kitabı “İnceldiği Yerden Başlamak” Notos Kitap etiketiyle raflarda.

Tanıtım bülteninden:

İnceldiği Yerden Başlamak hayatın öykülerde gölgede bırakılmış köşelerine giriyor. Bu öyküler daha çok kadın erkek ilişkileri üstüne kurulu. Hem her seferinde farklı bir sorunu ele alıyor hem de baskı altında kalan karakterlerin ayakta kalma hikâyelerine dayalı. Kaçınılmaz olarak iletişimsizlik, mutsuzluk, yalnızlık, ilişki kuramama, kadınları anlayamayan erkek karakterler, birlikte yaşamayı beceremeyen insanlar.

Erkek karakterlerin bir bölümü hapis yatıp çıkmış ama hapis yatmanın izlerini taşıyan politik kişilikler. Bazen yılgınlar, kadınlarla ilişkilerini iyi yürütemiyorlar. Politik kişiliklerini korumaya çalışıyorlar ama dışarıda buldukları koşullar da buna pek uygun değil. Az yazılan hikâyeler.

Aziz Avcı bir ilk kitabın niteliğini çok ­yukarılara çeken, okuyanı etkisi altına alacak öyküler yazıyor.

Aziz Avcı, Bafra’da doğdu. Çocukluk ve ilkgençlik yılları Bafra’da geçti. Okumayı sökünce kitapları keşfetti. Kitaplarla birlikte yazmak da hayatının bir parçası haline geldi. Şiirle başlayan yazma serüveni öykülerle devam ediyor. Kuzeysu, Kuzeyde Tütün, Damar ve İskenderiye dergilerinde şiirleri, Notos ve Edebiyat Nöbeti dergilerinde öyküleri yayımlandı.

Kitaptan tadımlık bir bölüm okumak için tıklayın.