Parşömen Sanal Fanzin’e gönderilen ve ön elemeden geçen öyküler, Orhan Kemal Öykü Ödülü sahibi Aysun Kara tarafından değerlendiriliyor.

Aysun Kara

Daha önce internet ya da basılı yayınlarda yer almamış, sadece Parşömen için gönderilmiş öyküler dikkate alınır.

Öykülerinizi bir fotoğrafınızla birlikte parsomen@parsomenfanzin.com adresine gönderebilirsiniz.

Öykünüzü gönderdikten sonra, öykünüzün elimize ulaştığına dair bir bilgilendirme e-maili alacaksınız. Bu e-maili aldıktan sonraki 15 gün içinde öykünüzün yayımlanacağına dair ayrı bir e-mail almadığınız takdirde, öykünüz Parşömen’de yayımlanmayacak demektir. Ayrıca bir bilgilendirme yapılmayacaktır.

Öykülerin e-posta ekinde ve word formatında gönderilmesi gerekmektedir. Fotoğraflar, word dosyasının içinde gönderilmemeli, e-posta ekine ayrıca eklenmelidir.

Birden fazla öykünün gönderildiği, fotoğrafsız e-postalar dikkate alınmayacaktır.

Aysun Kara, Ayvalık’ta doğdu. Panovaroş adlı öykü dosyası, 2010 Orhan Kemal Öykü Yarışması’nda birincilik ödülü kazandı, aynı yıl Ava Yayınları tarafından kitaplaştırıldı. 2014 yılında Kıymık, 2017’de Sessizce Şarkı Söylüyorduk adlı öykü kitapları Ayizi Yayınevi tarafından yayımlandı. “Kapı” adlı öyküsü, yönetmen Kubilay Pekşen tarafından kısa film olarak çekildi. “Öykücülüğümüzde 1950 Kuşağı” adlı atölye çalışmasını yürüttü. İlk romanı Dünyanın Orta Yeri 2022 yılında İthaki Yayınları tarafından yayımlandı. Öyküleri ve yazıları çeşitli dergilerde ve sanal platformlarda yayımlanmaya devam ediyor.