Özgürcan Uzunyaşa’nın beşinci kısa filmi “Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada” destek bekliyor. Ödüllü yönetmenin sıradaki projesi için Fongogo platformu üzerinden kampanya başlatıldı.

Sınavına gireceği okulun jüri üyesi tarafından tacize uğrayan genç bir kadının çevresindeki erkler tarafından sürekli sorgulanarak gerçeklik algısını korumaya çalışmasına odaklanan gerçeküstü bir drama olarak tanımlanan yapımda ön hazırlık çalışmaları devam ediyor. Filmin prodüksiyonu önümüzdeki Kasım ayında başlayacak. Filmin başrolünde Öyküsu Özyürek yer alıyor. Özyürek’e eşlik edece isimler ise Güçlü Yalçıner ve Kayhan Berkin olarak açıklandı.

Yapımcılığı Koray Arıgümüş, sanat yönetimi Emre Öksüz tarafından üstlenen film teatral ve sinemasal gerçekliğin kırıldığı yoğun bir atmosfere sahip olacak.

Film, tiyatro ve sinema dünyasındaki yozlaşmış güç ilişkileri ve bu yozlaşmışlığın genç oyuncu adayları için ne anlama geldiği üzerinde duruyor. Son dönemlerde #MeToo hareketiyle de gündemde olan, sahne arkası tacizler ve bu tacizlere bakış açıları konusunda yeni bir perspektif sunmayı amaçlayan yapım, 2022 senesinde izleyiciyle buluşmayı planlıyor.

“Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada” filminin yapım sürecine bu bağlantıya tıklayarak Fongogo platformu üzerinden destek olabilirsiniz.

Özgürcan Uzunyaşa

Özgürcan Uzunyaşa 1992, İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon eğitimi alan Uzunyaşa, ilk filmi Lohusa’yı 2014 yılında çekti. Onu 2015’te Güneş Bisikletimi Yaksın ve Maske takip etti. Dünya prömiyerini Saraybosna Film Festivali’nde yapan Beyaz Bir Gece ise 2018’de izleyiciyle buluştu. Filmleri dünya çapında festivallerde gösterilen yönetmen çeşitli ödüllere de layık görüldü. Öyküleri dergi ve fanzinlerde yayımlanan Uzunyaşa, Marşandiz Fanzin adlı edebiyat mecmuasını da yayıma hazırlıyor.