Buluntu Kutusu edebiyat dergisinin 7. sayısı (Ekim-Kasım 2021) online olarak yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Dergi bu sayıda söyleşi için Osman Palabıyık’ı ağırladı. Osman Palabıyık, Gazete Sanat yayın yönetmeni Resul Şahin’in edebiyat, yazın dünyası ve Üç Kelimelik Dünya adlı kitabı üzerine sorularını yanıtladı.

Ekim-Kasım sayısında şiirleriyle Hikmet Kazel, Hatice Fakioğlu, Gamze Tigis, Hebun Pir, Doğu Kaşka, Hasan Temiz yer aldılar.

“Pano” ile Didem Kazan Sol, “Badem Ağaçları Sabah Güneşi Sever” ile Nazlı Doğan Özsöz, “Prenses” ile Erdal Taşkın, “Seyirci” ile İdil Güney Şimşek, “Taşın Ağırlığı” ile Emre Albayrak, “Böğürmek” ile Nurdan Şallı, “Kahveler Meydanı” ile Mehmet Cebe yeni sayının öykücüleri.

Bahar Elbir, Kazancakis’in Zorba kitabı hakkındaki inceleme yazısıyla hem dergi okuruna hem kitabı merak eden okurlara ipuçları verdi.

Hatice Köse Yok Olmuş Uygarlık Seviyesi, Kemal Şen Tarihsiz Bir Tutunamayan başlıklı denemeleri ile Buluntu Kutusu’nun yeni sayısına katkıda bulundular.

İki aylık periyotla çıkan derginin yayın yönetmenliğini Murat Dura üstlenirken, yayın kurulunda Kemal Şen, Nilay Öner, Emine Beyza Kiraz yer alıyor.

Dergiyi bu adresten okuyabilirsiniz.