1977’de kurulan Yeni Türkü’ye saygı albümü yayımlandı. “Yeni Türkü Zamansız” adlı albümde grubun akıllara kazınan şarkıları 22 müzisyen ve oyuncu tarafından seslendirildi.

Farklı tarzdaki 22 müzisyenin Yeni Türkü şarkılarını yorumladığı saygı albümü niteliğindeki “Yeni Türkü Zamansız”, bugün Pasaj Müzik etiketiyle yayımlandı.

1977 yılında Derya Köroğlu, Zerrin Yaşar ve Selim Atakan tarafından Ankara’da kurulan Yeni Türkü’nün isim babası Yaşar Miraç. Grup ilk albümü “Buğdayın Türküsü”nü 1979 yılında yayımladı.

45 yıldır müzikseverlerin karşısına Murathan Mungan, Can Yücel, Nazım Hikmet, Kemal Burkay, Meral Özbek, Yılmaz Erdoğan, Yaşar Miraç, Orhan Veli gibi şairlerin eserlerinden yaptıkları besteler ile çıkan Yeni Türkü grubunun yaptığı film ve dizi müzikleri arasında, Süper Baba dizisinde kullanılan ve herkesin diline pelesenk olmuş “Bana Bir Masal Anlat Baba” şarkısı da bulunuyor.

Melek Mosso, Hayko Cepkin, Sura İskenderli, Cem Adrian, Mabel Matiz, Emir Can İğrek, Sıla, Athena, Bora Duran, Ceylan Ertem, Ecem Erkek, Edis, Gaye Su Akyol, Kenan Doğulu, Mehmet Erdem gibi isimlerin Yeni Türkü şarkılarını yorumladıkları “Yeni Türkü Zamansız” adlı albüm dijital platformlardan dinlenebiliyor.