Mehmet Can Şaşmaz’ın yeni öykü kitabı “Korkma, Güzel Rüyalar da Var” 18 Mart’ta okuyucuyla buluşuyor.

Tanıtım bülteninden:

“Korkma, Güzel Rüyalar da Var” adı altında bir araya getirdiği on altı öyküsünde Mehmet Can Şaşmaz büyüyen yalnızlıkları, süregiden yoksunlukları, bitmeyen sevgi arayışlarını, aranan onurlu yaşamları, eksilen adalet ve merhamet duygusunu derinden derine içimize işliyor.

“Korkma, Güzel Rüyalar da Var” öyküyü öykü yapan incelikleri, farklı anlatım biçimlerini, çarpıcı etki yaratmayı başarmış bir yazarın verimleriyle yüklü.

“Kimi zaman romanımın okunmayan yüzlerce dosyadan biri olduğunu düşünüyorum. Ama bunca köhne yazar nasıl kitap yayımlatıyor, anlamıyorum. Sanki onlar editörlerle eş dost, İstanbul’da birbirini arıyor, Beyoğlu’na içmeye gidiyorlar da ben taşrada tokuşturulmayan bir kadeh yalnızlığındayım.”

1985 yılında Edirne’de doğan Mehmet Can Şaşmaz Adam Öykü, Notos, Sanat Cephesi, Galapera Öykü, Kül Öykü, Tigris, Bajar, Lâl Kültür Sanat, Mavi Melek dergilerinde yayımladığı öyküleri, Çeşitli Yalnızlık Söylentileri (2008) adlı öykü kitabı ve Güzey (2014) adlı romanıyla tanınıyor.

Kitaptan tadımlık bir bölümü okumak için tıklayın.

Mehmet Can Şaşmaz

Mehmet Can Şaşmaz 1985 yılında Edirne’de doğdu. İstanbul’da Psikoloji eğitimi gördü. 2010-2013 yılları arasında aldığı Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini yazı çalışmalarına ağırlık verdiği için tamamlamadı. Edirne’de psikolog olarak görev yapıyor. Adam Öykü, Notos, Sanat Cephesi, Galapera Öykü, Kül Öykü, Tigris, Bajar, Lâl Kültür Sanat, Mavi Melek dergilerinde öyküleri yayımlandı.

Yazarın Çeşitli Yalnızlık Söylentileri adlı öykü kitabı 2008’de, Güzey adlı romanı 2014’de yayımlandı.