Elvan Kaya Aksarı’nın yeni kitabı “Saatçi İbrahim Efendi Tarihi” Vacilando Kitap etiketiyle okura sunuldu.

Tanıtım bülteninden:

İlk romanı At Sancısı ile 2019 Everest İlk Roman ve 2020 Attila İlhan Vakıf Özel Teşvik Ödülü kazanan Elvan Kaya Aksarı’nın ikinci romanı Saatçi İbrahim Efendi Tarihi Vacilando Kitap etiketiyle çıktı.

Elvan Kaya Aksarı, devletin zapt edemediği kelimelerle bir şeyler deniyor. Üstelik bunu tek başına da yapmıyor. Ali Kerem Morgül’ün tasarımlarıyla aristokratik bir gelenek yeniden canlanıyor ve Cermenlerin kunstkammer adını verdikleri sanat bohçası elinizdeki kitapla biçim değiştiriyor.

Saatçi İbrahim Efendi Tarihi, devlet karşısında var olmaya çalışan bir sanat erbabının, anlatının hurafeleriyle lezzetlendirilmiş gerçek hikâyesi. Gönüllü getto hayatı yaşayan küçük insanın mahremine, devletin gölgesi düşünce ne olur? Olsa olsa roman olur. İbrahim Efendi; müfredatlarda adı geçmeyen, tarihi şahsiyetler ansiklopedisinde bulamayacağınız, sigortasız, Diyojenvari bir karakter. Tek sosyal güvencesi, akrep ve yelkovan. Tik tak, tik tak, tik tak…

Elvan Kaya Aksarı

Elvan Kaya Aksarı, Alaca’da doğdu. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü tamamladı. İlk romanı At Sancısı ile 2019 yılında Everest Yayınları İlk Roman Ödülü’nü ve 2020 yılında Attilâ İlhan İlk Roman Vakıf Özel Teşvik Ödülü’nü aldı. İstanbul’da yaşamaktadır.