Vedat Günyol’u gelecek kuşaklara tanıtmak ve deneme alanındaki eserleri desteklemek amacıyla düzenlenen Vedat Günyol Deneme Ödülü yedinci kez verilecek.

Vedat Günyol

Vedat Günyol Ödülü Yazmanlığı’na gönderilecek başvuru dosyası şunları içermelidir (her birinden 10 adet):

• eğer basılmış ise adayın kitabı;

• eğer kitap basılmamış ise en az 30 sayfa ve spiral sırtlıkla ciltlenmiş çalışma;

• adayın özgeçmişi; adayın adresini, telefon numaralarını, varsa e-posta adresini içeren imzalı başvuru dilekçesi.

Gönderilen kitap ve dosyalar, değerlendirme sonrasında iade edilmeyecektir.

Son iki yıl içinde yayımlanan kitaplar ödüle aday olabilir, daha önceki tarihlerde yayımlanan kitaplar ödüle aday olamaz. Daha önce ödüle aday olan yazarlar yeni eserleriyle yeniden aday olabilir. Ödüle aday gösterilen eserler bir daha aday olamaz.

2022 yılı için adaylık başvuru süresi 11 Kasım’da sona erer. Postadaki gecikmeler kabul edilmez.

Başvuru Adresi: Ebru Şahin (Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü) Yukarı Mah. Belediye Cd. No: 6 Kartal / İstanbul Tel: 0216 280 58 06 ebrusahin@kartal.bel.tr (Sorularınızı bu adrese iletebilirsiniz.)

Adem Uçar, Adnan Özyalçıner, Arif Kızılyalın, Celal Ülgen, Hakan Unutmaz, Halil İbrahim Özcan, Hürriyet Yaşar, Hüseyin Köse, Mazlum Çetinkaya, Rengin Cemiloğlu, Tahir Şilkan ve Uğur Kökden’den oluşan Seçici Kurul’un ödüle değer gördüğü eserlere para ödülü de takdim edilecektir.

2022 yılı için belirlenen birincilik ödülü tutarı 10.000 lira, Seçici Kurul Özel Ödülü ve Genç Deneme Yazarı Ödülü 5.000 liradır.

Ödülü kazanana, parasal ödül dışında, Ödül Belgesi ile Vedat Günyol Deneme Ödülü’nü simgeleyen plaket verilir.

Seçici Kurulun belirleyeceği ödüller, Haziran 2023’de düzenlenecek 3. Kartal Kitap Fuarı’nda törenle sahiplerine verilecektir.