Odeon Pergamon Kültür Sanat Alanı, kolektif anlayışla yürütülen ve kâr amacı gütmeyen, açık sahneli bir kültür-sanat mekânı olarak hayata geçiyor.

Odeon Pergamon Kültür Sanat Alanı, kolektif anlayışla yürütülen ve kâr amacı gütmeyen açık sahneli bir kültür sanat üretim ve paylaşım mekânı olarak gönüllü bir girişimle hayata geçiyor.

Odeon Pergamon, Bergama’nın kültür sanat hayatına katkıda bulunmak ve bu alandaki bağımsız mekân yetersizliğini gidermek üzere kültür sanat üreticisi, yöneticisi ve destekçisi yirmi beş kişinin bir araya gelerek oluşturduğu bağımsız bir girişim olan Odeon Pergamon Kolektifi tarafından kurgulandı.

Sergiler, film gösterimleri, tiyatro oyunları, dinletiler, performanslar, panel, seminer, söyleşi ve konferanslar, imza günleri ve atölye çalışmaları için Bergamalılara bir olanak sağlayacak olan mekân, dayanışmayı, kapsayıcılığı ve katılımcılığı önemseyen kolektifin ilkelerine uyan ve kültür sanatla ilişkilenen tüm etkinliklere açık olacak.

Gönüllü emek, kolektif üretim ve katılımcılık esasıyla varlığını sürdürmesi planlanan Odeon Pergamon Kültür Sanat Alanı, 1 Eylül 2022 Perşembe akşamı saat 19:30’da Ergin Gelir’in “Kozak Söylenceleri” adlı fotoğraf sergisi ile kapılarını açıyor.

Odeon Pergamon’un etkinliklerinden haberdar olmak için Instagram hesabını takip edebilirsiniz.