Fulya Bayraktar’ın üçüncü öykü kitabı “Yan Yana” Klaros Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

“Sadece kuş sütü eksik piknik sofrasından kalkıp kara bir ormanın derinliklerine daldın mı hiç? Aniden karar verip adını ilk kez duyduğun bir kente göç ettiğin oldu mu? Ayaz bir kış gününde, buzları kıra kıra bir gölde yıkandın mı? Sana hiçbir zaman ulaşamayacak bir yangına attın mı kendini? Gözlerini bağlayıp ince bir ip üzerinde yürüdün mü benim gibi? Nereden hatırlıyorum seni?

Sen de benim kadar umutlu, en az benim kadar mutsuzsun. Zihnimizin derinliklerinden, ihtiyacımız kadar umut devşirebiliyoruz neyse ki, değil mi? Altından kalkamadığımız hikâyeler olabilir, işte o zaman bazen kendimize bazen birbirimize sarılıyoruz aynadan. Olmaz mı? Birbirimizde görüyoruz kendimizi. Yetmez mi? Sen de istiyorsun o zaman, varlığını doğrulamayı, insan olduğunu unutmamayı… Fazla konuşmayı da sevmiyorsundur, yazıyorsun belki benim gibi… Yazdıklarını olabildiğince yükseklere atmak istiyorsun hatta, ulaşsın diye, kendin kadar sana yakın olanlara…”

Fulya Bayraktar

Fulya Bayraktar, Adana’da doğdu ve lise eğitiminin sonuna kadar orada yaşadı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünü bitirdi. Uzun yıllar bir kamu bankasında çalıştı ve oradan emekli oldu. Ankara’da yaşıyor.

Küçük yaşlardan bu yana okuyor ve yazıyor. On yedi yıldır, üç kadın arkadaşıyla birlikte Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi’ni çıkarıyor. 2015 yılında “YUH!”, 2018 yılında “Bana Öyle Tuhaf Bakma” adlı öykü kitapları yayımlandı. Okuyan olduğu sürece öykü yazmaya devam etmeyi düşünüyor.