Tanıtım bülteninden:

İki aylık yayım düzeninin hiçbir sayısını aksatmadan yirmi üç yılını tamamlayan Mavi Yeşil, Ocak-Şubat 2023 tarihli 139. sayısıyla yirmi dördüncü yılına başlıyor. Böylesine uzun ve koşulları güç bir sürede dergiyi sahiplenen, derginin varlığına katkı sağlayan okur ve yazarlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Yeni yılda okurlarımızı zengin bir içerikle karşılıyoruz. Muhsin Kalkışım, Mustafa Ruhi Şirin, Fatma Aras, Mustafa Işık, Veysel Çolak ve Abdullah Ezik, yeni yılın ilk sayısının şairleri. Ersin Engin, bu sayıda çeviri bir şiirle katıldı dergiye. Merve Koçhan, Ayşe Polat ve Nagihan Korkutata yeni sayımızın öykücüleri. Çağla Göksel Çakır, şiirinden esinle Cahit Sıtkı hakkında yazdı.

Münire Çalışkan Tuğ, Murat Akan’ın “Kuş Kısmak” romanını değerlendirirken Aybüke Şeyma Kozan da Hasan Öztürk’ün “İktidarın Gölgesi ve Roman” kitabı hakkında yazdı. Arzu Özdemir, Yusuf Atılgan’ın “Canistan” romanına yöneldi. Yeni sayımızın özellikle iki yazısı edebiyat ilgililerinin dikkatinden kaçmayacak türdedir. Mehmet Nur Karakeçi, Kemal Tahir’in bir öyküsünden yola çıkarak edebiyat ortamının edebiyat anlayışını değerlendirdi. Sezgin Taş ise kurmaca metinlerin yapısını irdelerken bu yapı içinde yazarın görevini de sorguladı.

İyi okumalar dileğiyle…

İletişim:
maviyesildergisi@gmail.com