Gazeteci Seán O’Hagan’la yaptığı kırk saati aşkın samimi sohbetin sonucunda ortaya çıkan kitap, Nick Cave’in hayatını ve yaratıcılığını gerçekten etkileyen şeylerin son derece özenli bir araştırması.

Tanıtım bülteninden:

“Demek istediğim şu ki, pek çok kez deri değiştirebiliriz fakat aynı lanet yılanız.”

“Ama dünyaya bakış açın artık mutlaka farklıdır, değil mi?”

“Genç Nick Cave dünyaya biraz tepeden bakma lüksüne sahipti çünkü onu nelerin beklediğini bilmiyordu. Bunun bir tür lüks, rahatlık, hatta kendini beğenmişlik olduğunu şimdi görebiliyorum. Genç Nick Cave hayatın ne kadar değerli ve hassas olduğunu bilmiyordu. Dünyayı sevmenin ve dünyaya merhametle davranmanın ne kadar zor fakat önemli olduğunu bilmiyordu. Dediğim gibi, yolda neyle karşılaşacağından habersizdi.”

“İnanç, Umut ve Kıyım” Nick Cave’in iç dünyasına dair bir kitap.

Gazeteci Seán O’Hagan’la yaptığı kırk saati aşkın samimi sohbetin sonucunda ortaya çıkan kitap –Nick Cave’in kendi sözleriyle– hayatını ve yaratıcılığını gerçekten etkileyen şeylerin son derece özenli bir araştırması.

Kitap inanç, sanat, müzik, özgürlük, keder ve aşk meselelerini irdeliyor. Çocukluğundan bugüne değin Cave’in hayatından, aşklarından, çalışma ahlakından ve son yıllardaki dramatik dönüşümünden açık sözlülükle yararlanıyor.

“İnanç, Umut ve Kıyım” hakiki bir vizyonerden basamak basamak umut ve esinlenme sunuyor.