Aykut Ertuğrul’un ilk çocuk kitabı “Son Oyuncak Mağarası” Ketebe Çocuk etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Ömer, uçmaya bir kere başladı mı tüm mahalleyi hatta tüm şehri dolaşmadan yere inmek bilmiyor. “İyi de insanlar uçamaz ki” mi dediniz?

Evet, insanlar uçamaz. Ama Ömer için bu kural bir süredir geçerli değil. Çünkü o, bir oyuncak mağarası gören, Çikola’yla, Bisküvi’yle, son oyuncak mağarasının sultanıyla ve maharetiyle meşhur oyuncak ustalarıyla tanışan az sayıda çocuktan biri.

Belki de dünyada tektir kim bilir? Şimdi siz Ömer’in oyuncak mağarasına nasıl gittiğini de merak etmişsinizdir. Hepsi ve daha fazlası bu kitapta…

Aykut Ertuğrul’un ilk çocuk kitabı Son Oyuncak Mağarası, ödüllü çizer Nadia Romero Marchesini’nin illüstrasyonlarıyla renklendi…

Aykut Ertuğrul

Aykut Ertuğrul, 1981 doğumlu. 2009-2011 yılları arasında arkadaşlarıyla Yumuşak Ge dergisini çıkardı. 2008’den bu yana çeşitli dergilerde öykü ve yazıları yayımlanıyor. Hâlen Post Öykü dergisinin yayın yönetmenliğini yürütüyor. Keyfekader Kahvesi isimli ilk öykü kitabı, 2011 yılı Ömer Seyfettin Öykü Ödülü’nü aldı. Mümkün Öykülerin En İyisi isimli ikinci öykü kitabı, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2013 yılının en iyi hikâye kitabı seçildi. 2016 yılında Korkut Ata Ne Söyledi (Güray Süngü ile birlikte), 2018 yılında Acâibü’l Mahlûkât isimli kolektif öykü kitaplarını yayına hazırladı. 2018 yılında Necip Fazıl Hikâye-Roman Ödülü’nü aldı.

Kitapları: Keyfekader Kahvesi (2011), Mümkün Öykülerin En İyisi (2013), İki Dünyanın Ustası (2014), Başlangıçların Sonsuz Mutluluğu (2018), Kusurlu Rüya: Tuhaf Zamanlarda Öykü (2019), Bellek ve Başka Tuzaklar (2020), Evrenin Yatışmaz Yapısı ve Diğer Öyküler (2022)