Luna De Torres G.’nin ikinci çocuk kitabı yayımlandı. Türkçe ve İspanyolca yazılan “Dünyanın En Paha Biçilmez Dileği: Maya” adlı çocuk kitabı Luna Çocuk Yayınları’ndan çıktı. 14 sayfalık kitabın editörlüğünü ve çizerliğini İlknur Ergün yaptı.

Küçücük bir çocuğun duyarlılığıyla ve saf anlatımıyla gerçek hayattan öykülenen kitapta tema olarak evrensel bir konu işleniyor. Evcil hayvanların ticaretinin yapılmasına dikkat çeken kitapta bu tür hayvanların gönüllü barınaklardan alınması gerektiği anlatılıyor. Luna, annesi ve babasından uzun süre bir köpeğinin olmasını ister. Günlerce bekler. Oysa annesi ve babasının ona bir sürprizi vardır.

“Maya, satın alınamayacak ve paha biçilemeyecek bir dilekti! Her canlı gibi değerliydi! Luna, onu sabırla bekledi. Ve bir gün dileği gerçek oldu. Sadece Luna mı Maya’yı sahiplenmişti? Yoksa birbirilerini mi sahiplenmişlerdi?”

Evet kitabın arka kapağında denildiği gibi, hayvanların ticareti yapılamaz. Hayvanları sevmeyenler insan da sevemez. Çocuklarınız hayvanlara sahip çıkarsa hayvanlar da onlara sahip çıkar.

Luna ve Maya

Luna De Torres G. 6 Eylül 2012’de doğdu. İspanya’da yaşıyor. Aydede Dünyayı Dolaşıyor (Luna Yayınları, 2021) adlı bir çocuk kitabı var.