Tanıtım bülteninden:

“…her kim Kabil’i öldürürse yedi kat daha büyük ceza ile cezalandırılacaktır.”

 Yedi kat daha büyük ceza. Anladın mı? Kloster’in okumamı istediği satır buydu. Benimle ilgili aldığı karar. Onunla çalıştığım dönemde bana dikte ettirdiği roman, harfi harfine intikam almak isteyen bir Kabil tarikatını konu ediyordu ve hiç yayımlanmadı. Kutsal yasa, Tanrı’nın onlar için oluşturduğu, göze göz dişe diş değil, bir kişi için yedi kişi.

Gizemli gerilim romanları yazarı Kloster’e bir dönem asistanlık yapan genç ve güzel Luciana B., yazarın kendisini taciz ettiğine dair şikâyette bulununca hayatı hiç ummadığı şekilde değişir. Yıllar içinde sevgilisinden başlayarak tek tek tüm yakınlarının ölümüne şahit olan genç kadın tedirgin, her gölgeden korkan birine dönüşür. Başına gelenlerden Kloster’i sorumlu tutarak eskiden birlikte çalıştığı bir başka yazardan yardım ister. Yazarlar arası kıskançlıkla hareket eden bu genç adam Luciana B. ile Kloster’i kuşatan tuhaf olayları çözüp kâğıda dökmeye yönelir, oysa Kloster’in de başından beri yazdığından haberi yoktur.

Rastlantı ve olasılık karşısında Tanrısal plan ve kaderin yer aldığı, suç(luluk) ve adalet kavramlarıyla işlenmiş bir intikam macerası. Hem polisiye hem de edebiyat meraklılarına…

Bir Netflix yapımı olarak Tanrının Gazabı adıyla televizyona uyarlanmıştır.

Guillermo Martínez

Guillermo Martínez 1962’de Arjantin’de, Bahía Blanca’da doğdu. Buenos Aires Üniversitesi’nde matematik doktorası yaptı, iki yıl Oxford’da görev yaptı. Öykülerden oluşan ilk kitabı Infierno grande 1989’da yayımlandı ve Arjantin Ulusal Sanat Fonu’ndan ödül kazandı, kitaptaki aynı adlı öykü New Yorker dergisinde yayımlandı. İlk romanı 1993’te yayımlanan Acerca de Roderer on beş diye çevrilmiştir. İkinci romanı La Mujer del maestro ve deneme kitabı Borges y la matématica sonrasında üçüncü romanı, 40 dile çevrilen ve dizisi çekilen Oxford Cinayetleri 2003’te yayımlandı. Netflix için dizisi de çekilen Luciana B.’nin Yavaş Ölümü sonrasında Yo también tuve una novia bisexual adlı romanı, La formula de la inmortalidad, La razón literaria ve Gustavo Piñero’yla birlikte yazdığı Gödel para todos adlı deneme kitapları yayımlandı. 2015’te Kolombiya’da Gabriel Garcia Marquez adına verilen öykü ödülünü Una felicidad repulsiva adlı öykü kitabıyla ve 2019’da İspanya’da verilen Nadal Ödülü’nü Los crímenes de Alicia adlı romanıyla kazandı. En son 2022’de La última vez adlı romanı yayımlanmıştır.

Zeynep Öztekin Yıldırım

Zeynep Öztekin Yıldırım, 1971’de Ankara’da doğdu. Ortaöğrenimini sırasıyla Bornova Anadolu Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1994 yılında Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra, 1994-1995 yıllarında Dışişleri Bakanlığı araştırma bursu ile İspanya’da Salamanca Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünde öğrenim gördü. Dönüşünde “Modern İspanyol Şiiri ve Antonio Machado” üstüne yüksek lisans yaptı. Uzun yıllar İspanyolca öğretmenliği ve yazılı-sözlü çevirmenliği bir arada sürdürdü. İspanyolcadan Türkçeye kitap çevirmeye devam etmektedir.