Kar Suyu ve Paralel Cinayetler romanlarının yazarı Hüseyin Bul, siyasi polisiye türüne yeni romanı Güvercin Tedirginliği’yle devam ediyor. Güvercin Tedirginliği okurunu doksanlı yıllardaki faili meçhullerin karanlık dönemlerine götürüyor. Şeytan Üçgeni ya da Ölüm Üçgeni olarak anılan Sakarya-İzmit-Sapanca’nın neden tercih edildiğine dair sorular soruyor.

Romanın ana teması ölüm ve korkuyu, yazar, gazeteci ve Komiser Ayhan’ın üzerinden insanı esir alan korkuları ve ruh tedirginliğini ustalıkla kotarmış. Meslek ahlakımızın hırslarımıza nasıl yenik düştüğünü gizli bir perdenin arkasında göstererek atmosfer yaratmadaki işçiliğine şahit oluyoruz.

İstanbul’un sokaklarında, mekânlarında usul usul dolaşırken başka bir gözle bakmamızı sağlayan Güvercin Tedirginliği, gerilimi dozunda ayarlanmış, yeraltı edebiyatına göz kırpan bir İstanbul panoraması çiziyor.

Hüseyin Bul, yedi yıl aradan sonra İzmir üzerine yazdığı Deniz Kokusunun Ulaşmadığı İzmir kitabıyla okuyucusuyla buluşuyor.

“Deniz kokusunun ulaşmadığı İzmir, bir kentin devinimini, sancılarını, beklenti ve düşlerini anlatan panoramik bir anlatı. İzmir turuna çıkarıyor yazar bizi. Sokaklarını, mahallelerini, toprağın rengini, insanın yorgunluğunu ve bir kentin uzak diyarlara nasıl göz kırptığını edebiyatın lezzetiyle, acele etmeden anlatıyor. Bazen bir işçinin, bazen bir balığın bazen de bir vapurun gözüyle bakmamızı sağlıyor. İzmir’in bu halini gördükçe anılarınızı tazeleyeceksiniz.”