Abdi İpekçi, Ece Ayhan, Orhan Kemal, Sezen Aksu, Muammer Karaca, Sakıp Sabancı, Aziz Nesin, Audrey Hepburn gibi isimlerin yanı sıra 6-7 Eylül Olayları’nı da çocuk ve gençlik edebiyatının usta ismi Gülten Dayıoğlu’nun kaleminden okuyacağız.

Tanıtım bülteninden:

Yazmaya başladığım bu yaşam maratonu paylaşımları, bilindik nitelikte bir anı kitabı olmayacak. Anlatıların baş kahramanları, yaşam maratonunda karşılaştığım, cumhurbaşkanından, hapisanedeki tutukluya, en varlıklıdan, pek yoksula, aydından, kara cahile, en ünlüden, en sıradana, canını sevdiğim insanlar olacak… Bu paylaşımlarda tanıdıklarınıza, hatta kendinize bile rastlayabilirsiniz. Açıkçası, epey kalabalık olacağız. Kahramanlarımız, en belirgin özellikleriyle, olabildiğince kısa kısa, bu paylaşımlarda yer alacak.

Üç kuşak boyunca çocukların okuyup sevdiği Gülten Dayıoğlu bu kez eski bir telefon defterinin kılavuzluğunda “büyükler” için yazıyor. Tanıştığı, yollarının kesiştiği kişilerin portreleri, tanık olduğu, kimi zaman beslendiği olaylara ilişkin izlenimleri ve anıları yazarın iç dünyasına da benzersiz bir kapı aralıyor.

Kitaptan tadımlık bir bölüm okumak için tıklayın.