Parşömen

Ana Sayfa

Yayın Koşulları

Parşömen’e yalnızca “deneme-eleştiri”, “kitap üzerine” ve “sinema” kategorilerimiz için ürün kabul edilmektedir. Metin göndermeden önce, ana sayfamızda yer alan menüden bu kategorilerde daha önce yayımlanmış olan yazılara göz atabilirsiniz.

“Kitap Üzerine” kategorimizde yayımlanacak metinler için: İncelenen kitabı, kitabın olay akışını ya da kitabın içindeki öyküleri özetlemekten öteye gitmeyen metinlere yer verilmez. “Kitap Üzerine” kategorisinde yayımlanacak yazıların, ele alınan kitap ve yazarı hakkında özgün değerlendirme içermesi beklenir. Yazılar 1.000 sözcükten kısa olmamalıdır.

Parşömen’e “öykü” ve “şiir” türündeki metinler kabul edilmeyecektir.

Daha önce internet sitelerinde ya da basılı yayınlarda yer almamış, sadece Parşömen için gönderilmiş metinler dikkate alınır.

Parşömen’e metin gönderdiğinizde metninizin tarafımıza ulaştığına dair matbu bir bilgilendirme e-postası alırsınız. 30 gün içerisinde ikinci bir e-posta almadığınız takdirde, çalışmanız Parşömen’de yayımlanmayacak demektir. Ayrıca bir bilgilendirme yapılmayacaktır.

Metinlerin e-posta ekinde ve Word formatında gönderilmesi, Word dosyasının içine yazarın ad-soyad bilgisinin eklenmiş olması gerekmektedir.

Parşömen’in sosyal medya hesaplarına gönderilen metinler dikkate alınmaz. Parşömen’e ürün göndermek, bilgi almak ve her türlü iletişim için tek adresimiz bulunmaktadır:

parsomen13@gmail.com